Kullanım Şartları

Elektronik Alışveriş Yapma Adımları

1. Öncelikle sitemize Üye olmanız gerekmektedir. Üye olabilmek için Giriş veya Hesap Oluştur bölümlerinden kayıt olunuz. Sitemizde üye olmadan misafir alışverişi de yapabilirsiniz.

2. Almak istediğiniz ürünlerin miktarını belirledikten sonra Sepete Ekle butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.

3. Alışveriş sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyat ve tutar bilgilerine KDV dahildir.

4. Sepetinizdeki ürünleri 5 farklı şekilde alabilirsiniz. Kredi kartı ile peşin veya taksitli ödeme, PTT ile posta çeki hesabına havale ile ödeme, banka hesabına havale ile ödeme, PTT Kargo ile kapıda ödeme ve PayPal hesaplarınızdan e-mail adresleriniz ile ödeme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelecektir. İstenilen verileri girdikten sonra Satın Al butonuna tıklayınız.

5. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlanırsa, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşma yapılmış olan güvenilir kargo şirketlerinden, müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.

6. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Sipariş numarası, ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.

7. Sipariş izleme modülü yardımıyla yaptığınız siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

Ödeme Takibi

Kredi kartı aracılığı ile gerçekleştirilen ödemeler, Akbank E-Ticaret sistemi aracılığı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir.

Söz konusu sistem herhangi bir sorun nedeni ile işlemi gerçekleştiremiyorsa ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir. USD fiyatlarımız banka POS sistemine TL olarak aktarılmaktadır ve bu işlem için kullanılan kur periyodik olarak güncellenmektedir. Kur dalgalanmalarından doğan farklılığın kredi kartı sahibinin lehine olması için TCMB bankası kurunun altında kalacak biçimde kur güncellenmektedir.

Sipariş Takibi

Online olarak sitemizden verilen siparişler, sipariş formunda belirtilen zaman toleransı içinde periyodik olarak her gün, gün içinde belli saatlerde kontrol edilmektedir. Saat 15.00 den sonra verilen siparişler ertesi gün değerlendirilir.

Sipariş transferi, paralel olarak kullanılan alternatif yöntemlerle gerçekleştirilmektedir.

Sipariş formumuz aracılığı ile tarafımıza iletmiş olduğunuz sipariş bilgileri, kredi kartı bilgileriniz hariç olmak üzere veritabanımıza kaydedilmektedir.

Veritabanı veya e-posta sistemlerinde meydana gelebilecek olası herhangi bir soruna karşı veritabanımız ve e-posta kutularımız tarafımızca periyodik olarak kontrol edilmektedir.

Sipariş sistemimiz, herhangi bir sorun nedeniyle siparişinizi tarafımıza iletemiyorsa ziyaretçi sipariş sırasında durumdan haberdar edilmektedir.

Teslimat Takibi

Sipariş formunuzda teslimat için izin verdiğimiz zaman, teslimatı gerçekleştirebileceğimiz zamana göre %100 oranında toleranslıdır. Belirtilen adreste herhangi bir hata olması durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır. Ziyaretçimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen otomatik e-posta ile teyit edilmektedir. Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz söz konusudur.

Teslimat Yöntemi

Teslimatlarımız PTT Kargo ile yapılmaktadır. Kullanıcı alışveriş bedeline göre kargo ücretinden muaf tutulduğu kampanyalara da tabi olabilir.

İade Bilgileri

Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. Almış olduğunuz ürünlerin ambalajını açmadan-tahrip etmeden-bozmadan, kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içersinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünlerin faturasını, sipariş numaranızı da içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz. Sevkiyat sırasında zarar görmüş paketleri, teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünleri kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını tazminle yükümlüdür. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli, bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili İptal Edildi uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmayacak ve bedeli iade edilemeyecektir. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.